Virtuaalikylä
Koulutilat
Tekijät
Sisällöntuottajainfo
Työssäoppiminen
Kehittämistiimit

Hankkeen koordinointi

Maatalousteknologia

Eläintenhoito

Kasvintuotanto

GreenCare

Hankkeen tulokset


Kehittämistiimin kokoonpano:

Lounais-Suomen koulutuskuntayhtymä / Novida -ammattiopisto ja lukio

  • Erkki Kemppi kehittämistiimin vetäjä, puh +358 40 900 1575, erkki.kemppi@novida.fi
  • Virpi Loivarinne, virpi.loivarinne@novida.fi

Äänekosken ammatillisen koulutuksen ky / Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopisto POKE

  • Hannu Korhonen, hannu.korhonen@poke.fi
  • Iikka Minkkinen, iikka.minkkinen@poke.fi
  • Jari Tuikkanen, jari.tuikkanen@poke.fi

Seinäjoen koulutuskuntayhtymä / Koulutuskeskus Sedu SEDU

  • Jaana Petäinen, jaana.petainen@sedu.fi

Kajaanin kaupungin koulutusliikelaitos / Kainuun ammattiopisto KAO

  • Renne Sänisalmi, renne.sanisalmi@kao.fi
Keski-Uudenmaan koulutuskuntayhtymä / Keuda
  • Tiina Luhtaniemi, tiina.luhtaniemi@keuda.fi
  • Eija Heikkilä, eija.heikkila@keuda.fi



Tavoitteet ja aikataulu:
Tavoitteena on kasvituotannon digitaalisen oppimisympäristön kehittäminen. Digitaalinen oppimateriaali jaetaan kaikkien käyttöön virtuaalikyläverkostossa. Käytännön toiminta-aika päättyy marraskuun 2017 loppuun ja joulukuu 2017 on varattu raportoinnille-


Toimintamalli:
Digitaalisesta materiaalia varten tehdään perusrunko, josta yksittäiset oppimateriaalit muodostavat oman osansa. Perusrungosta muodostuu looginen jatkumo, jota opiskelija voi hyödyntää opinnoissaan. Oppimateriaalin eri osissa hyödynnetään omassa olevia osioita/linkkejä.



Muistiot:
Kehittämistiimin Skype kokoksen 27.1.2017 muistio
Kehittämistiimin Skype kokouksen 24.2.2017 muistio
Kehittämistiimin Skype kokouksen 15.3.2017 muistio
Kehittämistiimin Skype kokouksen 12.4.2017 muistio
Kehittämistiimin Skype kokouksen 9.5.2017 muistio
Kehittämistiimin Skype kokouksen 7.6.2017 muistio

Tulokset:


Esimerkki oppimateriaalin esittämisestä >>


Koulutukset, seminaarit, tapaamiset, esitykset:

Tapaaminen Loimaalla 18.8.2017 klo 10
 
Sisältösuodin ja haku

Listaa kaikki videot
Näytä kaikki valokuva-albumit
Prosessikaaviot
Blogit

Tiedotteita tiloilta
Mustialan opetusmaatila
Järjestämme Mustiala-päivän 20.9.2017 klo 12-16.
Tervetuloa!
Ohjelma ohessa Mustialapäivä



Näytä tiedotteet RSS
Virtuaalikylän uutiset

Kansainvälisyyttä ja suomenhevosen juhlaa Suomen itsenäisyyden juhlavuonna - Lounais-Hämeen hevoset kutsuvat

Virtuaalikylä -hankepäätös 2016

Mobiilikesäkoulu 2016

Näytä uutiset RSS

 
Virtuaalikylä | Uudenlainen oppimisympäristö | 2011